Welcome to AmourcrateZ   Click to listen highlighted text! Welcome to AmourcrateZ

About 34% Of Its Films Authors is Manipulation, but More Than half is Truth. Top 10 Baba Vanga Themes of Film 🔵THE REAL BABA VANGA PREDICTIONS FOR 2018 REVEALED!!! MUST SEE!!! DONT BE AFRAID!!! 🔵 P.S. Ale Ladne Niebieskie Kuleczki

Categories: Uncategorized.

Nov 29, 2017 // By:AmourcrateZ // No Comment

https://www.youtube.com/watch?v=lH6pnL9LWGE

Wanga, Baba Wanga, Lela Wanga, Petriczkata wraczka, Bułgarska proroczica, Wanga gledaczkata, właśc. Wangelija Pandewa Dimitrowa (bułg. Ванга, Баба Ванга, Леля Ванга, Петричката врачка, Българска пророчица, Ванга гледачката, Вангелия Пандева Димитрова, ur. 31 stycznia 1911 w Strumicy, zm. 11 sierpnia 1996 w Petriczu) – bułgarska niewidoma mistyczka, znachorka i jasnowidząca.

Urodziła się w Strumicy, która w tym czasie wchodziła w skład Imperium Osmańskiego. Pochodziła z ubogiej rodziny. Kiedy miała cztery lata straciła matkę, a jej ojciec, Pande, został powołany do służby wojskowej. W tym czasie pozostawała pod opieką sąsiadów. Po powrocie z wojny ojciec Wangelii ożenił się powtórnie, a rodzina przeniosła się do wsi Nowo Seło.

W 1923, w czasie gwałtownej wichury Wangelija została przewrócona na ziemię i poraniona. Znaleziona przez rodzinę była przerażona i miała oczy pełne piasku i kurzu. Brak środków finansowych nie pozwolił rodzinie na przeprowadzenie operacji oczu i Wangelija straciła wzrok. W 1925 zaczęła uczęszczać do szkoły dla niewidomych w Zemun, gdzie uczyła się czytania alfabetem Braille’a, a także wykonywania prac domowych. W 1928, po śmierci macochy przerwała naukę w szkole i powróciła do domu, aby pomagać ojcu i zajmować się młodszym rodzeństwem. W 1939 nagle zachorowała na zapalenie opłucnej. Mimo złych rokowań lekarzy, Wangelija nieoczekiwanie szybko powróciła do zdrowia.

W 1941 ujawniła swoje umiejętności jasnowidzenia, opowiadając napotkanym ludziom, co spotka ich w przyszłości, a także diagnozując ich choroby i doradzając, który lekarz lub znachor może im pomóc. Setki ludzi odwiedzały jej dom, pytając o los swoich bliskich. 8 kwietnia 1942 dom Wangi odwiedził car Borys III. Zajmowała się także ziołolecznictwem. W 1967 władze Bułgarii przyznały jej stałą pensję (200 lewów miesięcznie) i określiły wysokość opłaty za wizytę[1].

Wanga była niepiśmienna i mówiła trudnym do zrozumienia dialektem. Przypisuje się jej przepowiednie dotyczące śmierci Stalinarozpadu ZSRR, zatopienia okrętu podwodnego Kursk, a także zamachu na WTC 11 września 2001[2].

W maju 1942 poślubiła Dimityra Guszterowa, któremu wskazała morderców jego braci. Po ślubie przeprowadziła się wraz z mężem do Petricza. Dimityr wkrótce został powołany do armii i służył na terenach północnej Grecji, okupowanych przez Bułgarię. Po wojnie popadł w alkoholizm i zmarł w 1962. Wanga zmarła w Petriczu na raka piersi (nie pozwoliła się operować) i została pochowana we wsi Rupite, w pobliżu Kaplicy Św. Paraskewii, której była fundatorką. Na mocy testamentu jej dom w Petriczu przekształcono w muzeum, które otwarto 5 maja 2008.

W 1974 Newena Toszewa zrealizowała film dokumentalny Fenomen (Феноменът), przedstawiający postać Wangi. O proroctwach Wangi dla Rosji opowiadał film zrealizowany w 2007 przez telewizję NTV. W 2013 Siergiej Borczukow zrealizował 12-odcinkowy serial biograficzny „Wangelia”[3].

https://www.youtube.com/watch?v=fBUgo0-yYAs

About AmourcrateZ

Browse Archived Articles by AmourcrateZ

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Click to listen highlighted text!